Vakfımız 1988 yılında 28 demiryolcunun bir araya gelmesiyle TCDD’ nin gelişmesine katkıda bulunmak ve TCDD Personelinin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak, kalkınma ve dayanışmalarını sağlamak amacı ile “TCDD’Yİ GELİŞTİRME VE TCDD PERSONELİ DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA VAKFI” adında vakıf kurulmuştur.

TCDD çalışanlarına ve emekli personeline sağladığı yüksek yatırım getirisi ile TCDD Vakfı, 20 yıldır kesintisiz ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

TCDD ve Ankara Üniversitesi arasında 17 Haziran 2019 Salı günü Eğitsel ve Bilimsel İşbirliği Protokolü imzalandı.

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ile Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş tarafından imzalanan protokol kapsamında; TCDD bünyesindeki personelin eğitimi ve uzmanlaşması ile afetler karşısında başa çıkma kapasitesinin ve toplumsal farkındalığın artırılmasına katkı sağlanması amaçlandı.

Protokol ile;

*Ankara Üniversitesi Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (AFAM) danışmanlığında, ortak bilimsel (danışmanlık, proje ve araştırmalar dahil), eğitsel ve yönetsel çalışmalar üzerine iş birliği yapılacak,

• Afet Risk Yönetimi konusunda TCDD personel yeterlilikleri geliştirilecek,

• Çalıştay, sempozyum, kongre ve konferans gibi ortak bilimsel faaliyetler düzenlenecek,

• Koşulları lisansüstü eğitim yapmaya uygun olan TCDD personelinin, Afet Risk Yönetimi Tezsiz İkinci Öğretim Yüksek Lisans Programı’nda master (yüksek lisans) yapmalarına imkân sağlanacak

İLETİŞİM

Balgat Mahallesi 1419. Cad. No:12
Balgat / ANKARA

TELEFON & FAKS

+ 90 (312) 311 45 96
+ 90 (312) 324 23 99
+90 (312) 324 42 42